Americká hypotéka

Americká hypotéka je úvěrový produkt, který kombinuje výhody běžného neúčelového úvěru a hypotéky, jak ji znáte. Je to tedy neúčelový úvěr poskytovaný fyzickým osobám ručený nemovitostí v osobním vlastnictví.

Ručit můžete i vlastním bytem. Nemovitost musí být zapsána v katastru nemovitostí a nesmí být zatížena zástavním právem třetí osoby. Peníze můžete využít pro jakýkoli účel, banka nebo poskytující společnost se na účel finančních prostředků neptá. Americká hypotéka vstoupila na trh v roce 2004, předtím bylo nutné využít peníze z hypotéky pouze na financování nemovitosti.

Pro získání americké hypotéky je nutné mít stálý měsíční příjem ze zaměstnání, nebo podnikání. Výpis z katastru nemovitostí, ocenění nemovistosti, samozřejmě doklad totožnosti, doložení příjmů a výpis z běžného účtu. Některé banky sice nevyžadují životní pojištění, ale je nutné mít pojištěnou nemovitost a vinkulace pojištění musí být ve prospěch banky.

Výše poskytnutého úvěru může být u bankovních hypoték až 70 % ceny nemovitosti. U nebankovních hypoték se podíl pohybuje kolem 30 %. Minimální výše úvěru je 50 000 Kč a může dosahovat až 5 000 000 Kč. Hypotéku musíte splatit do 70 let věku a doba splácení je 3 až 10 let. Výhodu je možnost splacení celého úvěru bez jakýchkoli poplatků.

Výhody americké hypotéky

Nižší úroky než u spotřebitelského úvěru
Možnost splacení celého úvěru bez sankcí
Peníze lze využít na cokoli
Možnost splácet až 10 let
Je možné prodat nemovitost i s hypotékou

Nevýhody americké hypotéky

Složitější podmínky získání
Nutnost zaplatit výdaje na odhad nemovitosti, výpis z katastru nemovistostí
Nutnost mít pojištěnou nemovistost, případně životní pojištění

Zažádat o americkou hypotéku