Cestovní pojištění

Cestovní pojištění by měla být samozřejmost při vaší cestě do zahraničí. Cestovní pojištění kryje zejména neočekávané výdaje na léčebné výlohy. Sice v Evropské unii platí i vaše zdravotní pojištění placené v ČR, ale nezahrnuje např. převoz do ČR, nebo asistenční službu. V kritických situacích budete samozřejmě ošetřeni, ale bez cestovního pojištění můžete zaplatit poměrně vysoké částky na spoluúčasti. Dále např. léky. Musíte být ošetřeni ve státních zařízeních, v soukromých byste museli zaplatit. Samozřejmě neřešíte rozdílné podmínky, které v cizích zemích nemáte šanci znát. A při zaplaceném cestovním pojištěním máte kdykoli k dispozici asistenční linku v českém jazyce.

Kromě pojištění léčebnách výloh lze sjednat i další pojištění. Velice důležité je např. úrazové pojištění, které kryje náklady na léčení úrazů, které si sami způsobíte. Do pojištění lze zahrnout i pojištění cestovních zavazadel, pojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené třetím osobám. Neméně zajímavým pojištěním je pojištění storna zájezdu.

K některým platebním a kreditním kartám je automaticky nabízeno i cestovní pojištění v ceně. Samozřejmě můžete využít i toto pojištění, ale je nutné podrobně prostudovat podmínky. Tyto pojištění mohou mít vyšší limity spoluúčasti pojištění. Dále spoustu výluk z pojištění.

Teoreticky je možné cestovat po Evropské unii bez cestovního pojištění, vaše standardní zdravotní pojištění hradí léčebné výlohy v EU. Ale je nutné být ošetřen v zařízení, které má smlouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou. V soukromém zařízení platíte náklady Vy. Samozřejmě je nutné mít s sebou průkaz pojištěnce. Zdravotní pojištění sice nehradí převoz do ČR, ale při nákladech na léčení v zahraničí Vaše pojišťovna raději zaplatí převoz a bude Vás léčit v ČR. Nicméně není vhodné na to spoléhat. S cestovním pojištěním máte jistotu, že Vás ošetří a nebudete nic platit.

Pokud hodláte provozovat na dovolené rizikové sporty, nezapoměňte se o tom zmínit při uazvírání pojištění. Problémem může být, že různé pojišovny mohou považovat různé sporty za rizikové. I při uzavřeném cestovním pojištění může po Vás být vyžadováno zaplacení ošetření, léků apod. V hotovosti. Nechte si vystavit doklad a pečlivě jej uschovejte, pojišťovna vám jinak náklady neproplatí.

Důvody a tipy pro cestovní pojištění

Asistenční linka v českém jazyce k dispozici po celý den. Při cestách mimo Evropskou unii téměř nutnost, pokud si nechcete platit ošetření a lékařské služby sami.

V Evropské unii za určitých okolností platí vaše zdravotní pojištění z České republiky, ale cestovní pojištění vám dává jistotu ošetření a péče. V jiných evropských zemích může být daleko vyšší spoluúčast při návštěve lékaře, kterou byste museli zaplatit. Cestovní pojištění není drahé, pro čtyřčlennou rodinu stojí pojištění na týden v Evrope cca. 1 000 Kč.

Důležité je sjednat pojištění před začátkem plánované cesty. Díky platebním kartám je možné pojištění zaplatit okamžitě a hned zítra vyrazit. Nicméně nenechávejte sjednání pojištění na poslední chvíli.

Pokud se vám cokoli v zahraničí stane, okamžitě volejte na asistenční linku a nahlaste pojistnou událost. Operátor vám poradí další postup a instrukce. Možnost připojištění např. krádeže zavazadel, pojištění odpovědnosti, storno zájezdu. Pro tyto doplňoková pojištění je nutné si důkladně zjsiti podmínky, protože pro vyplacení částky za krádež zavazadel je nutné dokázat, že byla např. zamčená a zajištěná.

Chcete půjčku, hypotéku, úvěr nebo snad leasing?
Během okamžiku posoudíme zda můžete finanční službu získat.