Nebankovní hypotéky

Hypotéky prvotně poskytují banky, ale ne vždy tomu tak je. Na trhu je i mnoho nebankovních subjektů, které mají oprávnění podnikat s financemi. Nebankovní hypotéky se v posledních letech mezi lidmi rozrůstají.

Nebankovní hypotéku si může podat každý občan ČR či EU, který žije trvale u nás a vlastní tu nějakou nemovitost. Dalšími podmínkami je věk nad 20 let a stále zaměstnání min. 3 měsíce (nezapočítává se zkušební lhůta). Doba splatnosti nebankovní hypotéky se pohybuje v rozmezí 1 – 30 let.

Výhody nebankovní hypotéky

Výhodou nebankovní hypotéky je fakt, že je benevolentnější, a proto ji získá více lidí než klasickou bankovní hypotéku.

A jaké mohou být důvody k tomu, že nedostanete bankovní hypotéku? Jsou jimi především nedostatečný finanční příjem, ale také záznam v bankovním registru, který se uvádí v případě, že jedince není schopen splácet bankovní půjčku. Nebankovní instituce nenahlížení do bankovního registru a nemusíte dokládat ani výši vašeho příjmu. Možná zrovna vy oceníte fakt, že u nebankovní hypotéky můžete ručit i třetí osobou.

Další výhodou nebankovní půjčky je její rychlé vyřízení. Vše kolem ní je velmi jednoduché a nesetkáte se tu s nekonečným papírováním. Celou situaci ještě zjednodušuje fakt, že se nebankovní hypotéka dá uzavřít on-line prostřednictvím elektronického formuláře.

Nevýhody nebakovní hypotéky

A jaké jsou nevýhody nebankovní hypotéky? Je to především vyšší úrok než u klasických bankovních hypoték. Ten je vyšší zpravidla o 5 – 10%. Jsou tu také vysoké poplatky za vedení účtu a nejnižší nejsou ani penále v případě zpoždění vaší splátky. Nesplatíte-li nebankovní hypotéku, hrozí vám také tvrdší vymáhání pohledávek. Problémem je i fakt, že nebankovní hypoték jsou více rizikové.

Získejte druhou šanci v případě, že vám nevyjde bankovní hypotéka. Nebankovní hypotéka je tu téměř pro každého.