Nebankovní půjčky a úvěry

Nebankovní úvěry a půjčky mají mnoho společného a nabízí se ve více nabídkách. Nejčastější jsou půjčky, kdy si můžete půjčit maximálně 50 000 Kč bez ručitele a nenahlíží se do registru dlužníků.

Jaký je rozdíl mezi bankovní půjčkou a nebankovní? Banky vždy vyžadují doložení pravidelných příjmů a vyžadují pravidelné splácení. Před schválením úvěru kontrolují registr dlužníků. Proto je těžké na bankovní půjčky dosáhnout např. pro ženy na mateřské dovolené, které nemají pravidelný příjem. Nezaměstnané a začínající podnikatele, kteří ještě nepodávali daňové přiznání. Dalším problémem může být nutnost mít ručitele, kdy každý nemá někoho, kdo by se za něj zaručil.

Bankovní úvěry jsou vhodné:

Pro zaměstnané s pravidelným příjmem
Pro žadatele bez zápisu v registru dlužníků
Pro podnikatele s několikaletou historií

Nebankovní úvěry jsou vhodné:

Pro nezaměstnané, nebo žadatele bez možnosti doložení příjmu
Pro ženy na mateřské dovolené
Pro žadatele, ketří nemají ručitele

Podmínkou pro získání nebankovní půjčku je průkaz totožnosti, např. občanský průkaz, potvrzení o trvalém bydlišti a potvrzení o pravidelném příjmu. Maximální výška půjčky bez ručení a bez nahlížení do registru je obvykle 50 000 Kč. Vyšší částky je nutné ručit např. automobilem, nebo nemovistostí, což je tzv. americká hypotéka. Další možností jsou SMS půjčky pro krátkodobé vypůjčení nízkých částek.

Při splnění všech podmínek pro získání půjčky není problém získat peníze do 24-48 hodin od podání žádosti o půjčku.

Zažádat o úvěr