Povinné ručení online

Máte uzavřené zákonné pojištění automobilu? Zád se vám, že platíte za povinné ručení příliš mnoho? Zkuste si požádat o povinné ručení online a zjistíte, že můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Povinné ručení je povinné pro všechna vozidla provozovaná na veřejných komunikacích, která mají přidělený technický průkaz a registrační značku. Před vyjetím na silnice musíte mít zákonné pojištění sjednané. Potvrzením je tzv. zelená karta.

Z povinného ručení se hradí škody, které způsobíte např. nehodou. Minimální pojistné plnění je 35 000 000 Kč, ale pojišťovny nabízejí i 100 000 000 Kč. Z plněně se hradí veškeré škody na majetku, zdraví, odškodné v případě smrti a ušlý zisk. Z povinného ručení se nehradí škody, které si způsobíte na vlastním majetku.

Pokuty za provozování vozidla bez sjednaného povinného ručení jsou až 40 000 Kč a navíc se platí příspěvek do pokladny garančního fondu České kanceláře pojistitelů cca. 20 - 300 Kč za každý den. Za nepředložení tzv. zelené karty se vystavujete pokutě 1 500 Kč až 3 000 Kč. A samozřejmě v případě způsobení nehody hradíte kompletně všechny způsobené škody ze své kapsy. Škody při nehodách se mnohdy šplhají do mnoha milionových částek.

Zažádat o povinné ručení