Refinancování hypotéky

Co si představit pod pojmem refinancování hypotéky? Jde o to, že splatíte existující hypoteční úvěr novým hypotečním úvěrem, který jste si rozhodli vzít, protože je výhodnější než stávající hypoteční úvěr. Zpravidla se zřizuje u jiné bankovní instituce.

Hlavním důvodem k refinancování hypotéky je fakt, že objevíte jinou hypotéku s výhodnější úrokovou sazbu. O změně banky a hypotečního úvěru vás také může přesvědčit možnost prodloužení splatnosti hypotéky. Sníží se tak vaše měsíční výdaje a vy nebudete hypotékou tolik finančně zatížení. Mnohdy také refinancováním hypotéky optimalizujete rizika, která mohu být různá, např. pohyblivá úroková sazba atd.

Chcete-li refinancovat hypotéku, bude nejlepší, když to provedete v okamžiku, kdy se blíží doba výroční fixní úrokové sazby. V tomto období si zjistěte, jak vysoké sazby nabízí banka na další úrokové období. Tuto částku porovnejte s jinými bankami. Ano, možná si s tím dáte trochu práce, ale odměnou vám bude výhodný hypoteční úvěr. To za to stojí.

Pokud se nevyznáte příliš v bankovních produktech, nechte si možnosti vašeho refinancování hypotéky zjistit od hypotečního makléře. Určitě zvolte nějakého nezávislého poradce, který vám nebude vnucovat jednu konkrétní banku, se kterou má smlouvu.

Zamyslete se nad možností refinancování hypotéky v případě, že ji máte déle než tři roky. Hypotéky se stále vyvíjejí a zlepšují a za tuto dobu se na trh dostalo mnoho výhodnějších možností. Nenechte si ujít možnost získat příznivější podmínky. Lepší podmínky jsou také pro cizince a expatrioty.

Chcete mít opravdu výhodnou hypotéku? Sledujte finanční trh či si nechte poradit od hypotečního makléře a proveďte včas refinancování vaší hypotéky.